Kush janë “Yjet e Lëkursit” këtë verë!

“Yje ne Lekurs” spektakli me i ri i cili do te mbledh emra te mirenjohur te muzikes se lehte e asaj klasike.

Nje spektakel pop-classic i cili do te beje bashke ne nje program por edhe ne duete artistet: Tenorin Kastriot Tusha me sopranon Adelina Paloja, baritonin Armando Likaj me kengetaren e muzikes se lehte Mariza Ikonomi, aktoria Ema Andrea me nje poezi e cila do te pershendes publikun e telespektatorin. “Yje ne Lekurs” eshte nje ide origjinale e producentit e prezantuesit Sokol Guga i cili kete here vjen ndryshe, ne nje program veror realizuar ne Kalane e Lekursit, Sarande.

Per rreth dy ore, artistet do te sjellin kenge te njohura boterore te cilat do te vijne te shoqeruara nga orkestra filarmonike e cila do te luaj live ne spektakel.

Sokol Guga zbulon se pjese e spektaklit do te jete edhe intervista me te zotin e shtepise, kryetarin e bashkise Sarande Z. Adrian Gurma i cili ka qene krah artisteve ne kete sipermarrje artistike. Duket se gjithcka eshte gati per naten e madhe dhe se spektatori do te shijoje nje mbremje me vlera artistike te verteta, ku gjithcka do te jete e qendisur artistikisht.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *